Jak wybrać przedszkole?

Kiedy twój bąbelek zbliża się ku 3 urodzinom, czas pomyśleć o zmianach - to moment, w którym możesz stać się już pełnoprawnym przedszkolakiem. Po 3 latach spędzonych z nim w domu jednak nie ma nic dziwnego w tym, że drżysz na samą myśl o tym, co spotka go w placówce. Jak wybrać najlepszą, jeśli pod hasłem “przedszkola warszawa wilanów http://www.babyenglish.edu.pl/“ jest ich dziesiątki, a każde obiecuje najlepsze warunki? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze przedszkole w Warszawie.

Wybierając przedszkole nie możesz kierować się jedynie ceną. Szybko zauważysz, że oferty spod hasła “przedszkola warszawa wilanów” bardzo się od siebie pod tym względem różnią - łatwo zatem zrozumieć, że może kryć się pod tym coś istotnego. Na co zatem zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze przedszkole?

Kadra pedagogiczna i jej wykształcenie to podstawa. Upewnij się, jak duża część opiekunów i opiekunek to naprawdę osoby z wykształceniem pedagogicznym. Wbrew pozorom nie jest tak, że to niezbędna konieczność, by zatrudnić się w przedszkolu. Pamiętaj także, że nie mniej istotne jest to, by pośród kadry znalazł się też psycholog, a logopeda zatrudniony na stałe byłby skarbem. Nie bój się także zapytać, czy pracownicy przedszkola potrafią wykonać pierwszą pomoc i czy ich umiejętności w tym zakresie potwierdzone są odpowiednim dokumentem.

Lokalizacja przedszkola ma ogromne znaczenie. Nie tylko dlatego, że to po prostu wygodne - podrzucić dziecko w drodze do pracy to ogromny komfort. Bardzo dobrze, że swoje wyszukiwania uściśliłaś do hasła “przedszkola warszawa wilanów”, bo jeżdżenie z dzieckiem po całym mieście nie jest najlepszym pomysłem. Pamiętaj, że dziecko nie powinno, a w wielu przedszkolach w Warszawie nie może, zostawać w placówce dłużej niż 10 godzin. Twoja zmiana w pracy trwa 8, zatem uwzględnij czas potrzebny ci na przejazdy.

Wyposażenie i własna kuchnia w przedszkolu. Zwłaszcza własna kuchnia jest ogromnym skarbem, bo nie tylko posiłki zawsze są świeże i bardziej domowe, ale wyżywienie jest także znacznie tańsze niż tam, gdzie dowozi je firma cateringowa. Zwróć także uwagę na to, czy w przedszkolu panuje porządek, czy kupione zabawki są względnie nowe i jak wygląda plac zabaw, na którym będzie bawiło się twoje dziecko.

Zajęcia dodatkowe i dodatkowe koszty. Najlepiej, jeśli wszystko jest już wliczone w czesne, a ty nie musisz już nic odliczać czy doliczać. Jeśli jednak tak nie jest, dopytaj, które zajęcia są dodatkowo płatne i jak często się odbywają oraz co dzieje się z dziećmi, które nie biorą w nich udziału. W każdym przedszkolu znalezionym pod hasłem “przedszkola warszawa wilanów” może być zupełnie inaczej.

Adaptacja. Chociaż większość rodziców chciałaby, żeby trwała tygodniami, najlepiej skrócić ją do minimum. Musi jednak być - zwróć na to uwagę.